List

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim üyesi Doç Dr. Ayhan Erdem, Üniversitedeki Öğretim üyeliği görevinden dün istifa ederek Ak Parti’den Gaziantep Milletvekili aday adayı oldu.

Halen Hazar Strateji Enstitüsünde Enerji ve Ekonomik araştırmalar uzmanı olarak görev yapan ayrıca Türkiye’de enerji sektörünün önde gelen isimlerinden olan Ayhan Erdem, özellikle Irak ve Doğu Akdeniz piyasaları’nın yanı sıra uluslararası platformlarda enerji ve iletişim alanlarında yaptığı akademik çalışmaları ile öne çıkan bir isim.

Türkiye’de iş ve spor dünyasının yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarındaki aktif görevleriyle de Gaziantepliler’in yakından tanıdığı Doç Dr. Ayhan Erdem, “daha geniş imkanlarla Gaziantep’li hemşehrilerime hizmet etmek için aday adayı oldum. Allah nasip ederse Milletvekili seçildiğim takdirde tek bir amacım var, siyasi arenada Gazianteplilere en iyi hizmeti vermektir.” Dedi.

Doç. Dr. Ayhan Erdem kimdir?

1970 yılında G.Antep’in İslahiye İlçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini İslahiye’de tamamladı.

1993 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde lisans, 1999 yılında Marmara Üniversitesi’nde İşletme, Üretim Yönetimi ve Pazarlama konusunda yüksek lisansını ve 2005 yılında Selçuk Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler/Reklamcılık ve Tanıtım bölümünde doktora derecesini aldı.

2012 Aralık Ayında Doçentlik derecesini alan Erdem, 2008 yılından sonra Mersin Üniversitesinde İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde, Kültürler Arası İletişim dersleri verdi.

2014 yılından bu yana da Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde Öğretim üyesi olarak görev yapan Erdem iyi derecede İngilizce biliyor evli ve üç çocuk babası.

İş Hayatı

1993 Yılında, Üniversiteden mezun olduktan sonra, İngilizce eğitimi almak için İngiltere’ye gitti. Oxford House College’de 6 ay İngilizce eğitimi alarak, Türkiye’ye döner dönmez Opet A.Ş.’de profesyonel iş yaşamına atıldı ve 1994’ten 2007 yılına kadar Opet ve Sunpet’te Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Eylül 2007-Mart 2012 yılları arasında SİYAM Petrolcülük’te (S Oil) Genel Müdür olarak çalıştı.

Sivil Toplum Kuruluşları ile İlişkileri

İslahiye Spor Kulübünün Onursal Başkanlığı ve Mersin İdmanyurdu’nun As Başkanlığı görevini yürüten Ayhan Erdem,Türkiye Futbol Federasyonu Y.Yönetim Kurulu üyesidir.

Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olan Erdem ayrıca, 10 yıllık Yeminli Mali Müşavirlik Stajını tamamlamış olup Yeminli Mali Müşavirlik sınavlarına da hazırlanmakta ve kısa adı TÜRMOB olan Mali Müşavirler Odası Birliği üyesidir.

Gençlik yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler üstlenen Erdem, Halen Türkiye Gaziantepliler Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Yayınlanan Eserleri:

Tanınmış ulusal yayınevleri tarafından 4 kitabı, yayınlanmış olan Ayhan Erdem’in ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan çok sayıda da makalesi de bulunuyor. 2010 yılında yayınlanan “Tüm Yönleriyle Türkiye Akaryakıt Sektörü” adlı kitabı, akaryakıt sektöründe takdir gören ve sektördeki enformasyon boşluğunu doldurmaya çalışan bir eser olarak değerlendiriliyor.

Yine 2012 Yılında yayımlanan,”Türkiye Petrol Borsası” adlı kitap çalışması ise, bugünlerde Türkiye’de kurulması planlanan Petrol Borsası ya da Enerji Borsa’sının kurulmasında, bu alanda çalışmak isteyenlere rehber niteliğinde bir olan bir eser olarak dikkat çekiyor.

Özellikle İslâhiye ve Nurdağı bölgelerinde ikamet eden geniş bir ailenin mensubu olan Doç. Dr. Ayhan Erdem’in aday adaylığı şimdiden siyasi arenada heyecan yarattı.

Bir cevap yazın

  Posts

Mart 21st, 2016

ERDEM’den Nevtuz Kutlaması.

“NEVRUZ, KÜLTÜREL ORTAKLIĞIN EŞSİZ BİR ÖRNEĞİDİR” Mersin Gaziantepliler Dernek Başkanı ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ayhan Erdem, […]

Eylül 29th, 2015

Mersin İdmanyurdu kötü günleri geride bırakmak istiyor

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu’nun basın sözcüsü Ayhan Erdem, kazanamamanın takım üstünde baskı oluşturduğunu, bunu Medicana Sivasspor karşısında […]

Eylül 21st, 2015

Bülent Korkmaz‘la anlaşma tamam!

Mersin İdman Yurdu Basın Sözcüsü Ayhan Erdem, teknik direktör Bülent Korkmaz’la her konuda anlaştıklarını açıkladı. Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu, […]

Eylül 21st, 2015

MİY’DE İŞLER YOLUNDA GİTMİYOR

Osmanlıspor karşısında alınan ağır mağlubiyet Mersin İdmanyurdun’da istifa getirdi. Sahasında Osmanlıspor’a 4-0 yenilen kırmızı lacivertlilerde teknik direktör Mesut Bakkal görevini […]

Eylül 21st, 2015

Yine bireysel hataların kurbanı olduk

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu’nun basın sözcüsü Ayhan Erdem, Osmanlıspor karşısında da bireysel hataların kurbanı olduklarını belirtti. Erdem, […]

Eylül 21st, 2015

Galatasaray çıkış maçımız

Süper Lig’in ilk 3 haftasını mağlubiyetle kapatan Mersin İdmanyurdu, Cumartesi günü İstanbul deplasmanında karşılaşacağı Galatasaray maçında çıkış arayacak. Maçın hazırlıklarını […]

Ağustos 30th, 2015

30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun..!

Nisan 30th, 2015

Petroleum Gas&Network

Istanbul’da düzenlenen Petroleum Gas&Network Fuar heycanını çok şükür hiç bir sorun teşkil etmeden atlattık. Firmamızı Türkiye genelinde ki, sektör’ü kalkındıran […]

Mart 11th, 2015

Nasıl Marka Şehir Olunur..?

“Nasıl Marka Şehir Olunur?” MARKA ŞEHİR OLMANIN İPUÇLARI bu kitapta… Prof. Dr. Metin Işık ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi […]

Şubat 24th, 2015

Sivil Toplum Kuruluşları

Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü ( As Başkan ) TFF ( Türkiye Futbol Federasyonu ) ( Y. Yönetim Kurulu Üyesiİ […]