Doç. Dr Ayhan ERDEM Kitapları….

Kitap 1

Tüketici Odaklı Bütünleşik Pazarlama İletişimi

Kitap Adı ve Yazar: Tüketici Odaklı Bütünleşik Pazarlama İletişimi – Ayhan Erdem
Barkod: 9789944770286
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık

Tüketici Odaklı Bütünleşik Pazarlama İletişimi

Kitap 2

Televizyon Reklamlarının Marka Tutumuna Etkisi

Teknolojinin gelişmesi ve rekabetin artmasıyla, pazarlama iletişim yöntemleri de kendisini sürekli yenilemeye çalışmaktadır. Tabii gelişen bu yöntemler markalar arasındaki farklılıkları da ortaya çıkarmaktadır.

Pazarda birbirleriyle rekabet eden o kadar çok ürün, hizmet ya da fikir var ki, bunlar hakkında bilgi edinme ya da satılmasını sağlamak amacıyla tüketicilerle olumlu tutum, düşünce ve davranış değişikliği yaratılması gerekmektedir. İşte, Satın alma davranışı oluşturarak bir fikir benimsenmesine ilişkin tutum değiştirme ya da oluşturmayı amaçlamayan reklam ile marka tutumu arasındaki ilişkinin belirlenmesi son derece önemlidir.
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiyede de enerji, ülkeler arasında acımasız savaş çıkartabilecek kadar sert ve keskin, ülkelerin sanayisini durdurabilecek kadar ise önemli, yenilenebilir bir çok alternatifleri bakımından ise ilginç bir güçtür.
(Önsözden)

Yazar : Ayhan Erdem
Yayınevi : Eğitim Kitabevi – Ders Kitapları
Isbn : 9786054392032
Yayın Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 240
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cilt Tipi : Ciltsiz
Ebat : 17 x 25 cm
Basım Yeri : Konya

Televizyon Reklamlarının Marka Tutumuna Etkisi

Kitap 3

Televizyon ve Çocuk

Kimilerine göre aptal kutusu kimilerine göre mekanik gelin kimilerine göre öldüren eğlence Kim ne derse desin şüphesiz modern çağın en önemli araçlarından biridir televizyon. Çocuklarımız geleceğimizdir. Bu nedenle onlara iyi bir eğitim vererek, iyi bir gelecek hazırlamak en önemli görevlerimizden biridir.Bu açıdan bakıldığında çocuklarımızı televizyon konusunda bilinçlendirmek geleceğimiz açısından da büyük önem taşımaktadır. Nitekim çocuklar gerçek ve kurmaca arasındaki farkı ayırt edemediğinden televizyonun olumsuz etkilerinden daha kolay etkilenebilmektedir.
(Arka Kapak)

Türkçe (Orijinal Dili:Türkçe)
187 s. — 2. Hamur– Ciltsiz — 14 x 20 cm
Konya, 2007
ISBN : 9789758890385

Televizyon ve Çocuk

Kitap 4

Türkiye Petrol Borsası

Petrol sektörüne yönelik akademik çalışmalarıyla tanınan Dr. Ayhan Erdem’in yeni kitabı “Türkiye Petrol Borsası” okuyucuyla buluştu. Yazarın petrol sektörüne yönelik ikinci kitabı olan “Türkiye Petrol Borsası”, Türkiye’de kurulması planlanan petrol borsasına ilişkin bir rehber niteliğinde.
2010 yılında yayınladığı “Tüm Yönleriyle Türkiye Akaryakıt Sektörü” adlı kitabıyla büyük ilgi gören Dr. Ayhan Erdem, Türkiye’de kurulması planlanan petrol borsasına ilişkin rehber niteliğindeki ikinci kitabı “Türkiye Petrol Borsası” ile okuyucuyla buluştu.

Türkiye Petrol Borsası

Kitap 5

I am text block. Click edit button to change this text.

Tüm Yönleri İle Türkiye Akaryakıt Sektörü

Tüm Yönleri İle Türkiye Akaryakıt Sektörü Kitabı

Tüm yönleri ile Türkiye Akaryakıt Sektörü

Kitap 6

I am text block. Click edit button to change this text.

Nasıl Marka Şehir Olunur?

Rekabetin artmasıyla birlikte şehirler “marka şehir” olabilmek için birbirileriyle yarışır hale gelmişlerdir. Yarışta “hangi özelliklerin ön plana çıkarılarak” nasıl bir adım öne geçileceği konusunda profesyonel çalışmalar yürütülmeye başlanmıştır.

Nitekim “marka şehir” olma sürecinde o kentin diğer şehirlerden ayırt edilmesini sağlayan ve “bir değer ifade eden farklılıklarının” tespit edilmesi ve bunlara yönelik stratejiler geliştirilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda;

Marka Nedir?
Marka Ne İşe Yarar?
Şehirler Markalaşması (City Branding) Nedir?
Şehirler Niçin Marka Şehir Olmak İsterler?
Bir Şehir Nasıl Marka Şehir Olur? vb. soruların cevabını bu kitapta bulacaksınız…
(Tanıtım Bülteninden)

Türkçe
128 s. — 2. Hamur– Ciltsiz — 15 x 22 cm
Konya, 2015
ISBN : 9786055176914
Metin Işık, Ayhan Erdem

Nasıl Marka Şehir Olunur?